Skip to content
Yazı Renkleri
Bulunduğunuz sayfa: ANASAYFA arrow Haberler
Haberler
7. ALTINKEPENK KISA FİLM YARIŞMASI DERECEYE GİREN FİLMLER Yazdır


7. ALTINKEPENK PAYLAŞMAK GÜZELDİR KONULU KISA FİLM YARIŞMASI DERECEYE GİREN FİLMLERDevamını oku...
 
FAİZLER DÜŞERSE PİYASALAR RAHATLAR Yazdır

Esnaf ve Sanatkarlar Deneği Genel Başkanı Mahmut Çelikus, ülke gündemini fazlasıyla meşgul eden yüksek faiz oranları ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Faiz Oranlarının Düşmesi Enflasyonu Yakından Etkiler 

‘’Enflasyon konusu son birkaç gündür gündemi fazlasıyla meşgul ediyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Başbakan Davutoğlu’nun üzerinde ısrarla durduğu ve ekonomik göstergelerin normalleşme eğilimine girmesi için özellikle düşmesini istediği ‘’faiz’’ oranları, piyasaların geleceğini belirleyecek en önemli etken olarak görülüyor. Petrol fiyatlarındaki düşüş piyasalara belirli bir hareketlik kazandırsa da, enflasyon oranlarının daha aşağı seviyelere çekimesi ve buna bağlı olarak vatandaşlarımızın alım güçlerinin artırılması için faiz oranlarında dengeli bir indirime gidilmesi gerekiyor.’’

Merkez Bankasını, Çalışmalarını Faiz İndirimi İle Desteklemeli

 ‘’Merkez Bankası başkanı Erdem Başçı bugün yaptığı açıklamada, son 40-45 yılın en düşük enflasyon oranlarına ulaşabileceğimiz yönünde bir söylemde bulundu. Bu söylem son derece umut verici olmakla birlikte fiyat istikrarının düzenli hale gelmesi ve piyasadaki alım gücünün artması için önemli fakat eksik olan bir adım olarak görüldü. Faiz oranlarında yapılacak indirimle desteklenmesi gereken bu adım, piyasalar için hayati bir önem taşır hale geldi.’’

Faizin Düşmesi Üretime Büyük Katkı Sağlar

‘’Düşürülen faiz oranları ile birlikte arz-talep dengesinin istenilen düzeye doğru yönelmesi, girdi maliyetlerinin azalması ile birlikte ürün fiyatların aşağıya çekilmesi, böylece vatandaşların alım gücünün artması ile piyasa hareketliliğinin yükselmesi ve bu gelişmelere bağlı olarak arz ( üretim ) miktarının artırılması düşüncesi bizleri son derece heyecanlandırdı.’’

Ekonomik İstikrarı İçin Şart

 ‘’Sonuç olarak ülkemizdeki ekonomik istikrarın devam etmesi ve ülke ekonomimizin  gelecekte daha sağlam piyasa temelleri üzerine oturması için ESDER olarak faiz oranlarının bir an evvel düşürülmesi gerektiğini düşünüyoruz.’’

 
GENÇ SİNEMACILAR OSTİM’İ FİLME ALACAK Yazdır

ESDER, Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında hayata geçirdiği “Gençlerimiz Üretiyor Türkiye Kazanıyor” projesinin saha çalışmaları için bu kez adres OSTİM’di. Proje ortağı olan OSTİM, sanayi tesislerinin kapısını iletişim lisesi öğrencilerine açtı. 50 kişilik öğrenci grubu küçük ve orta ölçekli işletmelerde üretim aşamalarını kayda aldı. Ziyaret esnasında alınan görüntüler ile öğrencilerin kısa film yapma becerilerini artırmak ve üretme potansiyellerini geliştirmeleri hedeflenmiştir. 

Devamını oku...
 
AVM YASASI 77 MİLYONUN YASASIDIR Yazdır

Esnaf ve Sanatkarlar Derneği Genel Başkanı Mahmut Çelikus, yeni AVM yasası ile ilgili açıklamalarda bulundu. “Alışveriş Merkezleri, Büyük Mağazalar ve Zincir Mağazaların Kuruluş ve Çalışma Esaslarına Dair Kanun Meclis Sanayi Komisyonu’nda kabul edildi. Ancak bu kanunla taleplerimiz karşılanmadığı gibi, sayıları her geçen gün azalan esnafımıza darbe vurmuştur ve haksız rekabet devam edecektir”dedi.

Devamını oku...
 
ESDER: BAKAN CANİKLİ AVM LOBİSİNİN BASKISI ALTINDA MI? Yazdır

Esnaf ve Sanatkarlar Derneği Genel Başkanı Mahmut Çelikus, Ahmet Hakan’ın sunduğu CNN Türk kanalındaki Tarafsız Bölge programında AVM’lerin Pazar günü tatil olması hakkında Meclise sunulan tasarıyı değerlendirdi. 

Devamını oku...
 
ESNAF ŞURASINDA ALINAN KARARLAR İVEDİLİKLE HAYATA GEÇİRİLMELİ Yazdır
Genel Başkanı Mahmut Çelikus dün biten Esnaf ve Sanatkarlar Şurasıyla bir ilgili yaptığı genel değerlendirmede, “Şura’da alınan kararlar bir an evvel hayata geçirilmeli. Çünkü esnafımız her geçen gün kan kaybediyor. Bu süreçte herkes elini taşın altına koymalı, ülkemizin can damarı olan esnafımızı el birliğiyle ayakta tutmaya çalışmalıyız” dedi. 
Devamını oku...
 
ESDER’DEN İSTANBUL VALİSİ VASİP ŞAHİN’E ZİYARET Yazdır

Esnaf ve Sanatkarlar Derneği Genel Başkanı Mahmut Çelikus ve beraberindeki şube başkanları İstanbul Valisi Vasip Şahin’i makamında ziyaret ettiler. 

Devamını oku...
 
GENÇ SİNEMACILARDAN EKMEK FABRİKASI ZİYARETi Yazdır

ESDER, Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında hayata geçirdiği “Gençlerimiz Üretiyor Türkiye Kazanıyor” projesinin saha çalışmaları başladı.  Projenin uygulayıcıları olan Aydınlıkevler Ticaret Meslek Lisesi İletişim Bölümü öğrencilerinin bu kapsamdaki ilk durağı Halk Ekmek Fabrikası oldu.  50 kişilik öğrenci grubu fabrika gezisinde ekmeğin üretim aşamalarını kayda aldı. Ziyaret esnasında alınan görüntüler ile öğrencilerin kısa film yapma becerilerini artırmak ve üretme potansiyellerini geliştirmeleri hedeflenmiştir. 

Devamını oku...
 
ESDER HAMAMÖNܒNDE AŞURE DAĞITTI Yazdır
ESDER mübarek muharrem ayının 10. günü olan Aşure gününde Hamamönü Taceddin Dergahı önünde vatandaşlara aşure dağıttı. Etkinlikte birlikte yaşama kültürü ve ahlaki değerleri yaşatma vurgusu yapıldı.
Devamını oku...
 
ESDER’İN ENGELLİ ÜYELERİNE İŞKUR’DAN 36 BİN TL HİBE DESTEĞİ Yazdır

ESDER'in Geleneksel kahvaltı programına katılan İŞKUR Genel Müdürü Dr. Nusret Yazıcı engelli esnafa müjdeli haberi verdi. Engellilerin istihdam edilebilirliklerinin önündeki tüm engelleri kaldırmaya kararlı olan İŞKUR, ESDER ile  kendi işini kurmak isteyen engelli esnafın işe uyumları ve istihdamlarını sağlayacak projelere karşılıksız hibe desteği verilecek.

Devamını oku...
 
ÜRETEN GENÇLER İLE ÜLKEMİZ KAZANACAK Yazdır
ESDER, Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında hayata geçirdiği “Gençlerimiz Üretiyor Türkiye Kazanıyor” proje toplantısını Aydınlıkevler Ticaret Meslek Lisesi İletişim Bölümü öğrencilerine anlattı. 
Devamını oku...
 
ESDER, 250 GENCE EĞİTİM VERİP, İŞ İMKÂNI SUNACAK Yazdır

ESDER, girişimci gençlerin yetişmesi için yeni bir projeye daha imza attı. Projenin detayları Ankara Hamamönünde düzenlenen kahvaltı programıyla kamuoyuna tanıtıldı. “Girişimci Gençlik, Gelişen Türkiye Projesi” ile toplam 10 ilde 250 gence eğitim verilip, kendi işlerini kurmaları sağlanacak.

Devamını oku...
 
ESDER’DEN VALİ KILIÇLAR’A HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ Yazdır

ESDER Genel Başkanı Mahmut Çelikus ve beraberindeki yönetim kurulu üyeleri, görevine yeni başlayan Ankara Valisi Sayın Mehmet Kılıçlar’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. 

Devamını oku...
 
ESDER ŞUBELERİ AHİLİK HAFTASINA HAZIRLANIYOR Yazdır

Esnaf ve Sanatkarlar Derneği her sene coşkuyla kutladığı Ahilik Haftası’nı, bu yıl da yurt genelindeki şubelerinde yapacağı etkinliklerle idrak etmeye hazırlanıyor. Genel Başkan Mahmut Çelikus konuya ilişkin yaptığı açıklamada “Bu yıl 22-28  Eylül tarihleri arasında Genel Merkez Ankara ve yurt genelinde 14 şubemizde Kuveyt Türk bankasının katkılarıyla esnafımız ve halkımızla beraber kutlamaya hazırız” dedi.

Devamını oku...
 
ESDER’DEN VELİLERE UYARI: “KIRTASİYE MALZEMESİ ALIRKEN MUTLAKA KONTROL EDİN” Yazdır

Yeni eğitim- öğretim döneminin yaklaşmasıyla halkın kırtasiye ve eğitim masrafı yapacağını belirten ESDER Genel Başkanı Mahmut Çelikus, velileri alışveriş öncesi uyardı. Çelikus, “Alınan ürünler çocuklarımızın sağlığını tehdit etmemelidir.  Alınan ürünlerin menşeine mutlaka dikkat edilmelidir” dedi.

Devamını oku...
 
İSRAİLLE TÜM İLİŞKİLER DERHAL KESİLMELİDİR! Yazdır

Esnaf ve Sanatkarlar Derneği Genel Başkanı Mahmut Çelikus İsrail'in Gazze'de Filistin halkına karşı bütün uyarılara rağmen artarak süren saldırılarını şiddetle kınadığını belirterek,”İsrail'i uluslararası hukuk, insancıl hukuk ve insan hakları hukukunun ağır ihlalini oluşturan ve katliama dönüşen bu saldırıları derhal durdurmaya ve Gazze halkını yıkıma mahkum eden uygulamalarına son vermeli ve tüm ilişkiler derhal kesilmelidir” dedi.

Devamını oku...
 
Çelikus: Ahilik, Kur’an’ın yaşayan halidir Yazdır

ESDER, 35 şube başkan ve ailelerini 7. Ahilik Buluşması altında Antalya’da bir araya getirdi. Etkinliğe, birçok siyasetçi, üst düzey ilgili bürokrat ve şube başkanları ile aileleri katılım sağladı.

Devamını oku...
 
ESDER: İSTANBUL’UN FETHİNE ESNAF ÖNCÜLÜK ETMİŞTİR Yazdır

ESDER Genel Başkanı Mahmut Çelikus İstanbul’un fethinin 561. Yıl dönümüne ilişkin yaptığı basın açıklamasında fethin gerçekleşmesinde emeği geçenlere rahmet ve şükranlarını ilettikten sonra tarihte vuku bulan Fatih Sultan Mehmet ile bir esnaf arasında geçen hikayeyi dile getirdi.

Devamını oku...
 
ESDER: BACIYAN-I RUM RUHUNU YAŞATMALIYIZ Yazdır
ESDER sosyal ve kültürel etkinliklerine ara vermeksizin devam ediyor. Yunus Emre Enstitüsü’nde panel, ardından Ulus Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’nde ise şed kuşanma ekibinin geleneksel şed kuşanma gösterisi izleyenlerin beğenisine sunuldu.
Devamını oku...
 
AHİLİK KÜLTÜRÜ ARNAVUTLUK’TA CAN BULDU Yazdır

Esnaf ve Sanatkarlar Derneği(ESDER)'nin geleneksel hale getirdiği Balkan coğrafyasında Ahilik Kutlamaları etkinliği bu yıl Arnavutluk’ta icra edildi. Başkent Tiran’daki tarihi Ethem Bey Camii önünde ve Elbasan halk meydanında 2 gün süren Ahilik kültürü ve Esnaf Bayramı kutlamaları, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) ve Yunus Emre Enstitüsü'nün destekleriyle Esnaf ve Sanatkarlar Derneğince (ESDER) düzenlendi.

Devamını oku...
 
MİLLETİMİZİN BAŞI SAĞOLSUN Yazdır
Manisa Soma'da hayatlarını kaybeden madenci şehitlerimize Allah'tan rahmet, kederli ailelerine başsağlığı, yaralılarımıza acil şifalar diliyor, yaşanan bu acıyı yüreğimizin her köşesinde en derin şekilde hissediyor ve paylaşıyoruz...
 
LİSE ÖĞRENCİLERİNE AHİLİK KÜLTÜRÜ TANITILDI Yazdır
ESDER ile İçişleri Bakanlığı Dernekler Dairesi Başkanlığı ortaklığıyla yürütülen “Ahilik Kültürü ve Girişimcilik Eğitimi” projesi kapsamında Aydınlıkevler Ticaret Meslek Lisesi’nde Ahilik Festivali yapıldı. 
Devamını oku...
 
ESDER VE TSE GENÇ SİNEMACILARI BULUŞTURDU Yazdır

Esnaf ve Sanatkarlar Derneği(ESDER)  daha önce düzenlemiş olduğu 1. ve 2. Altınkepenk kısa film yarışmaları ile Muhabbet-i Çay kısa film yarışmasının ardından önümüzdeki günlerde Türk Standardları Enstitüsü (TSE) ile Püf Noktası temalı yeni bir kısa film yarışması düzenlemek için hazırlıklara başladı.

Devamını oku...
 
ESDER’İN Geleneksel Kutlu Doğum Etkinliği Devam Ediyor Yazdır
ESDER’in her yıl düzenlediği Kutlu Doğum Haftası Etkinliği bu yıl da devam etti. Ulus Heykel meydanında gerçekleştirilen etkinliğe vatandaşlar yoğun katılım sağladı. Kalabalığa, Gül ve Ticaretle ilgili Hadis-i Şerif dağıtımı yapıldı. 
Devamını oku...
 
ANKARA KALKINMA AJANSI ZİYARET EDİLDİ Yazdır

    ESDER Genel Başkanı Mahmut Çelikus ve beraberindeki yönetim kurulu üyelerimiz, Ankara  Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Arif Şayık ile makamında görüşerek, hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Devamını oku...
 
ESDER, ESNAFI UCUZA KONUŞTURACAK Yazdır

ESDER Proje geliştirme toplantılarına bir yenisini daha ekledi. Esnaf ve Sanatkarın sosyal ve kültürel projeler içerisine dahil edip gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla kamu ve özel kurumlarla yaptığı  “Proje Geliştirme Toplantıları”na ara vermeden devam ediyor. 

Devamını oku...
 
ESDER GİRİŞİMCİ GENÇLER YETİŞTİRMEYE DEVAM EDİYOR Yazdır
Esnaf ve Sanatkarlar Derneği(ESDER) KOSGEB’le ortaklaşa düzenlemiş olduğu Uygulamalı Girişimcilik eğitimlerine bir yenisini daha ekledi.  
Devamını oku...
 
ESDER ÜYELERİ KEÇİÖREN BELEDİYE BAŞKANI MUSTAFA AK İLE KAHVALTIDA BULUŞTU Yazdır
ESDER Yönetim Kurulu üyeleri  Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak ile pazar kahvaltısında biraraya geldi. 
Devamını oku...
 
ESDER ÇOCUKLAR İÇİN BİR ADIM DAHA ATTI Yazdır

Esnaf ve Sanatkarlar Derneği ile Ankara Kalkınma ajansı, Mamak Belediyesi ve Mamak Halk Eğitim Merkezi işbirliğiyle yürütülen “Bir Adım Bizden Projesi”nde sona gelindi. Yaklaşık 7 ay süren projede bugüne kadar, 6-14 yaş arasındaki dezavantajlı çocukların sosyal ve kültürel hayata katılımlarının artırılması amacıyla atölye çalışmaları, kişisel gelişim, çeşitli geziler yapılırken son olarak da çocuk eğitimi ve yeteneklerinin keşfi konulu konferans yapıldı. 

Devamını oku...
 
ESDER’DEN BAKAN GÜLLÜCE’YE ZİYARET Yazdır

Esnaf ve Sanatkarlar Derneği Genel Başkanı Mahmut Çelikus ve beraberindeki yönetim kurulu üyeleri Çevre ve Şehircilik Bakanı olarak yeni kabinede göreve başlayan AK Parti İstanbul Milletvekili İdris Güllüce’yi makamında ziyaret ederek yeni görev dönemi için tebriklerini iletti. 

Devamını oku...
 
ÇOCUKLAR İÇİN BİR ADIM DA BİZDEN Yazdır

ESDER ve Ankara Kalkınma Ajansı’nın Mamak’ta ortaklaşa yürüttüğü “Bir Adım Bizden Projesi”nin atölye çalışmaları düzenlenen törenle sunuldu.

Devamını oku...
 
Çaykur ve Esder Çayı Ve Esnafı Anlatan Filmleri Ödüllendirdi Yazdır
     ÇAYKUR Genel Müdürlüğü ile Esnaf ve Sanatkarlar Derneği (ESDER), TESKOMB ve Ziraat Bankası’nın katkılarıyla, yetenekli gençleri ve sinema sektörünü desteklemek amacıyla düzenlenen ve ana teması “Çay ve Esnaf” olan yarışmada dereceye yarışmacıların ödülleri Rize Dedeman Otelde düzenlenen törenle verildi.

 

Devamını oku...
 
ESDER: Milli piyango talih kuşu değil baykuş kuşudur Yazdır

"Esnaf ve Sanatkarlar Derneği Genel Başkanı Mahmut Çelikus, son yıllarda insanların kolay yoldan para kazanma derdine düştüklerini dile getirerek, “Talih kuşu denilen, devlet eliyle meşrulaştırılan kumar, aileleri dağıtmaya ve huzursuzlukların baş sebeplerinden birisi olmaya devam ediyor” dedi. "

Devamını oku...
 
ESDER: “İsraf ekonomisi değil, verim ekonomisi olmalıyız" Yazdır

       Esnaf ve Sanatkârlar Derneği (ESDER) Genel Başkanı Mahmut Çelikus, ekonomik büyümenin harcamalardan çok üretim ağırlıklı olması gerektiğini belirterek, “Ülkemizde yapılan üretim, sağlıklı ekonomik büyümeyi hızlandıracağı gibi cari açığın en aza indirilmesine işsizliğin düşürülmesine de katkı sağlayacaktır” dedi.

Devamını oku...
 
ESDER Eğitimcilere Eğitim Programı Düzenledi Yazdır

Esnaf ve Sanatkarlar Derneği(ESDER) Mamak’ta devam eden “Bir Adım Bizden” projesinin eğitim safhasında öğretmenlere yönelik “eğitim programı” düzenledi.  

Devamını oku...
 
ESDER Şanlıurfa şubesi aşure dağıttı Yazdır

Esnaf ve Sanatkarlar Derneği Şanlıurfa şubesi muharrem ayı münasebetiyle halka aşure dağıttı. 

Devamını oku...
 
Ahilik Kültürü Beypazarı’nda Can Buldu Yazdır
Image

Esnaf ve Sanatkârlar Derneği(ESDER) ile İçişleri Bakanlığı Dernekler Dairesi Başkanlığı’nın ortaklığıyla yürütülen “Ahilik Kültürü ve Girişimcilik Eğitimi” projesi kapsamında Ankara’nın Beypazarı ilçesinde Ahilik Festivali yapıldı.
 


 

 

 


Devamını oku...
 
ESDER’in 7. Geleneksel Aşure İkramı Yoğun İlgi Gördü Yazdır
Image

Esnaf ve Sanatkârlar Derneği (ESDER) aşure geleneğinin yaşatılması ve Mübarek Muharrem Ayı’nın manevi duygusunu yaşatmak amacıyla Hamamönünde bulunan Tacettin Dergâhında vatandaşlara aşure dağıttı. 


 

 

 


Devamını oku...
 
ESDER “AHİLİK KÜLTÜRܔNÜ BALKANLARDA YAŞATIYOR YazdırEsnaf ve Sanatkarlar Derneği(ESDER)’nin geleneksel hale getirdiği Balkan coğrafyasında Ahilik Kutlamaları etkinliği bu yıl     Makedonya’nın başkenti Üsküp’te icra edildi.

Devamını oku...
 
ESDER-Kuveyt Türk Ahilik İçin Buluştu Yazdır
Image

26. Ahilik Haftası töreni ESDER-Kuveyt Türk Bankası işbirliğiyle Ankara-Ulus’ta düzenlendi.


 

 

 


Devamını oku...
 
ESDER'den İade-i Ziyaret Yazdır
Image

Geçtiğimiz ramazan ayında, Geleneksel Sahur Programı'nın davetlisi olarak
ESDER yönetimiyle bir araya gelmiş olan Kalkınma Bakanı Yılmaz'a
dernek heyeti tarafından iade-i ziyarette bulunuldu. 

 

 


Devamını oku...
 
ESDER-Kuveyt Türk Ahilik İçin Buluştu Yazdır

 

26. Ahilik Haftası töreni ESDER-Kuveyt Türk Bankası işbirliğiyle Ankara-Ulus’ta düzenlendi.13.30’da Ankara Büyük Şehir Belediyesi’nin Mehter Alayı ile açılan tören Esnaf Sanatkârlar Derneği Genel Başkanı Mahmut Çelikus’ un konuşmasıyla devam etti. Ahiliğin 12. asırdan bu yana ticaret ahlakını diri tutmaya özen gösteren bir kurum olduğunu ifade eden Çelikus, sevgi, kardeşlik ve diğer gamlık kavramlarına vurgu yaptı. Kuveyt Türk Ankara Bölge Müdürü Mustafa Uzun da esnafın destekçisi olmanın kendilerine gurur verdiğini belirterek benzer katkılarının süreceğini ifade etti. Daha sonra söz alan KOSGEB Başkanı Mustafa Kaplan ise ahilik felsefesinin günümüzdeki esnafı da kuşatması gerektiğini bunun için proje desteklerinin süreceğini ifade etti.

Program ESDER tarafından belirlenen başarılı esnaflara plaket sunulmasıyla devam etti. Geleneksel Bacıyan-ı Rum(Anadolu Bacıları) Nasihati’nin okunmasının ardından Hayati İnanç’ın şiir dinletisi ve esnaf fıkraları sunumu büyük ilgi gördü.

Esnaf Bayramı kutlaması ahilik geleneğinin kısa hikâyesini anlatan Şed Kuşatma töreni ile son buldu. Programın ardından vatandaşlara ve konuklara ahi pilavı ile ayran ikram edildi.

 
ESDER'in Geleneksel Sahur Programları Devam Ediyor Yazdır
Image
 
ESDER tarafından geleneksel olarak düzenlenen sahur programının bu seneki konuğu Kalkınma Bakanı Sayın Dr. Cevdet YILMAZ oldu.

 


Devamını oku...
 
ESDER’ den MEB’ in Meslek Liseleri Düzenlemesine Tam Destek Yazdır
Image
 
ESDER’ den MEB’ in Meslek Liseleri Düzenlemesine Tam Destek

 
 
 
 
 
 
 

Devamını oku...
 
Kısa Film Yarışması Kazananları Belli Oldu Yazdır
Image
 

Çay ve Esnaf Konulu Kısa Film Yarışması Sonuçlandı...

 
 
 
 
 
 
 

Devamını oku...
 
KAYBOLKAN MESLEKLER FOTOĞRAF YARIŞMASI İLE HATIRLANDI Yazdır

“Kaybolan Meslekler” Fotoğraf Yarışmasıyla Hatırlandı

Dereceye giren Fotoğrafçılar ile Ödülleri;

Birincilik ödülü: Fulya Fercan- 5000 TL.Image İkincilik ödülü: Ahmet Fatih Sönmez- 3500 TL. Üçüncülük Ödülü: Ersin Türk- 2500 TL.

Mansiyon kazanan Fotoğrafçılar ve Ödülleri; 

Birinci Mansiyon: Cihan Karaca -1000 TL. İkinci Mansiyon: Gamze Demir- 1000 TL. Üçüncü Mansiyon: Kemal Özkılıç- 1000 lira

Devamını oku...
 
ESDER Bİr Adım Bizden Yazdır

ESDER’in Ankara Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen Biz Adım Bizden projesi için ilk adım Mamak Halk Eğitim Merkezi Akşam Sanat Okulu’nda atıldı. Proje Şubat 2014’te sona erecek.

 
 
 
 
 
 
 

Devamını oku...
 
ESDER, Kozaklı'da Toplandı Yazdır
Image
 

Esnaf, yenilikçi yöntemlerle güçlenmeyi konuştu

 
 
 
 
 
 
 

Devamını oku...
 
ESDER Üyeleri Faizsiz Sigortacılık Konusunda Bilgilendi Yazdır
Image
 

Neova Sigorta Genel Müdürü Özgür Bülent Koç, sigorta fiyatlarının yükselmesiyle ilgili açıklama yaptı.

 
 
 
 
 
 
 

Devamını oku...
 
ESDER ile KOSGEB arasında "Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi" iş birliği protokolü imzalandı Yazdır
Image
 

ESDER Genel Başkanı Mahmut ÇELİKUS, “Uygulamalı girişimcilik eğitimleriyle esnafımız rastgele, kara düzen iş yapmayacak. Tekniğe, ilme, fenne dayalı ticari anlayışa da bu destekle beraber başlanmış olacak. Eğitimden sonra hak edene destek verilecek” dedi.

 
 
 
 
 
 
 

Devamını oku...
 
ESDER' in Geleneksel Kahvaltı Programı Kaldığı Yerden; Yazdır

 

 
Esnaf ve Sanatkârlar Derneği(ESDER)nin her yıl kış mevsiminde düzenlemiş olduğu geleneksel kahvaltı programının bu yıl ilk konuğu TPE (Türk Patent Enstitüsü ) başkanı Prof. Dr. Habip ASAN idi.
 
 
 
 
 
 
 

Devamını oku...
 
Bakanlığın Biyobozunur Poşet Kararına ESDER’ den Destek Yazdır

 

 Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın naylon poşet yerine doğada kısa sürede çözünen biyobozunur poşetlerin kullanılmasına esnaftan destek geldi. Türkiye’nin önde gelen esnaf kuruluşlarından Esnaf ve Sanatkârlar Derneği (ESDER), üyeleri başta olmak üzere tüm esnaflara, doğada kolayca çözünebilen poşetler kullanma çağrısı yaptı.

 
 
 
 
 
 
 

Devamını oku...
 
Çelikus: Akaryakıta yapılan zamlarda ticari araçlar muaf tutulmalı Yazdır

 

 Esnaf ve Sanatkarlar Derneği (ESDER) Genel Başkanı Mahmut Çelikus, son zamanlarda mazota çok sayıda zam geldiğini belirterek, çiftçiye yapılan mazot indiriminin ticari araç kullananlar için du uygulanması gerektiğini savundu.

 
 
 
 
 
 
 
Devamını oku...
 
ESDER: AHİLİK AHLAKLI YOLDAN KAZANÇ ELDE EDEBİLMENİN GELENEĞİDİR Yazdır

Geçmişten günümüze ulaşan ve her yıl 17-22 Eylül tarihleri arasında kutlanan "Ahilik Haftası" bu yıl da yüksek bir katılım ile kutlanmaya başladı. “Balkanlar da Sosyal Barışın İnşasında Ahiliğin Rolü Sempozyumu ve Esnaf Bayramı” etkinlikleri ile Saray Bosna Baş çarşı meydanında start alan Ahilik Haftası, Esnaf Sanatkarlar Derneği, Ziraat Bankası, İstanbul Ticaret Üniversitesi, İstanbul Ticaret Odası, Uluslar arası Saraybosna Üniversitesi ve Tika gibi Türkiye’nin önde gelen kurumlarının katılımı ile kutlanıyor.

 
 
 
 
 
 
 
 
Devamını oku...
 
ESDERDEN HAYATİ YAZICIYA TAM DESTEK Yazdır

Esnaf ve Sanatkarlar Derneği Genel Başkanı Mahmut Çelikus, Gümrük Ticaret Bakanı Sayın Hayati Yazıcı’nın kredi kartı aidatı ve hesap işletim ücretine yönelik düzenleme yapılacağının açıklaması ardından Hayati Yazıcı’ya tam destek vereceklerini belirtti.

 
 
 
 
 
 
 
 
Devamını oku...
 
ESDER: KUYUMCU ESNAFININ MAĞDURİYETİNİ ÖNLEMEK İÇİN REKABET KURUMUNA BAŞVURDUK. Yazdır
Esnaf  ve Sanatkarlar Derneği Genel Başkanı Mahmut Çelikus, Bankacılık
Düzenleme ve Denetleme Kurumu'nun (BDDK) bankaların, cumhuriyet altını ve ziynet
altınlarının alım ve satımına imkan sağlayan kanun taslağına tepki olarak
29.08.2012 tarihli 6694 numaralı dosya ile Rekabet kurumuna ESDER adına şikayet
başvurusunda bulunduklarını söyledi.  
   
  
 
 
 
 
Devamını oku...
 
ESDER ESNAF ŞURASININ ÜYESİ OLDU YazdırEsnaf ve Sanatkârlar Derneği (ESDER) Genel Başkanı Mahmut Çelikus ve Yönetim Kurulu Esnaf ve Sanatkârlar Şurası Temsilci Üyesi olduktan sonra Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcıyı ziyaret etti.  

 
 
 
 
 
 
 
Devamını oku...
 

 
KDS Konsepti | COMPETAN Bilgi Teknolojileri | Profesyonel Web Projeleri - Web Tasarım - Hosting - Alan Adı Tescili - Köy Dernek Sitesi - Köy Sitesi - Dernek Sitesi -  - Köy Dernek Web Sitesi - Köy Web Sitesi - Dernek Web Sitesi - Kişisel Web Sitesi - Şirket Web Sitesi - Kişisel Site - Şirket Sitesi - Şahıs Sitesi - Şahıs Web Sitesi