Skip to content
Yazı Renkleri
Bulunduğunuz sayfa: ANASAYFA
aa Yazdır


ESDER ÇEVRECİ

ESDER Başkanı Mahmut Çelikus ise dernek olarak sadece esnafın haklarını korumadıklarını çevre, sosyal ve kültürel konuları da ele aldıklarını söyledi.

Çelikus, esnaf ve çevre ilişkisini ele alan bu sempozyumun ülkede bir ilk olduğunu ifade etti. Çelikus, projelerini de anlattı. 16 ilde 'çocuk gözüyle esnaf' yarışması düzenlediklerini, bununla toplum hayatında esnaf ve sanatkarın ne kadar önemli olduğunu ortaya koyduklarını belirtti. ESDER Başkanı Çelikus, yine 147 üniversitede sosyal barışın sağlanmasında esnaf ve sanatkarların rolünü anlatan kısa film yarışması düzenlemeyi düşündüklerini aktardı.

Çevre bilincinin oluşması için en etkili ve hızlı kitle iletişim aracının başında esnaf ve sanatkarın geldiğini kaydeden Çelikus, şöyle dedi: "İnsanoğlu, hırslarıyla çevreyi tahrip ediyorlar. Meksika'daki petrol faciası bunun en yakın örneği. Bizim kültürümüzde çevrenin çok önemli bir yeri var. Osmanlı bir su medeniyetidir. Fatih yaş kesen ile baş keseni bir tutuyor. Bunu sadece geçmişimizle övünme değil, günümüzde de hayata geçirmemiz lazım. ESDER olarak bu bilinci yaşatmaya çalışıyoruz. Önce çevremizden başlayarak tüm ülke coğrafyasın yaymayı düşünüyoruz."

 

 
KDS Konsepti | COMPETAN Bilgi Teknolojileri | Profesyonel Web Projeleri - Web Tasarım - Hosting - Alan Adı Tescili - Köy Dernek Sitesi - Köy Sitesi - Dernek Sitesi -  - Köy Dernek Web Sitesi - Köy Web Sitesi - Dernek Web Sitesi - Kişisel Web Sitesi - Şirket Web Sitesi - Kişisel Site - Şirket Sitesi - Şahıs Sitesi - Şahıs Web Sitesi