Skip to content
Yazı Renkleri
Bulunduğunuz sayfa: ANASAYFA arrow Haberler arrow Çelikus: Akaryakıta yapılan zamlarda ticari araçlar muaf tutulmalı
Çelikus: Akaryakıta yapılan zamlarda ticari araçlar muaf tutulmalı Yazdır

 

 Esnaf ve Sanatkarlar Derneği (ESDER) Genel Başkanı Mahmut Çelikus, son zamanlarda mazota çok sayıda zam geldiğini belirterek, çiftçiye yapılan mazot indiriminin ticari araç kullananlar için du uygulanması gerektiğini savundu.

 
 
 
 
 
 
 

Geçen yıl litre fiyatı 3,28 lira olan mazot son fiyat artışından sonra 40 kuruş zamlanıp litre fiyatı 4,27 liradan satılmaya başlandı. Astronomik fiyat artışlarının ardından ESDER Genel Başkanı Mahmut Çelikus “Mazota yapılan fiyat artışları ticaretle uğraşanları büyük ölçüde mağdur etti. Bu fiyat artışlarının ticari araç kullanan ve taşımacılık yapan esnafa yansımaması için çiftçiye yapılan indirimin ticaret ile uğraşanlar için de yapılması gerekiyor” dedi. Akaryakıta yapılan zamlar diğer sektörlere de zam olarak yansıyor. Dolayısıyla akaryakıta yapılan zam tetikleyici bir zamdır. Diğer zamları da beraberinde getirecektir.

ÇELİKUS: ESNAF KART İLE BU SORUN ÇÖZÜLEBİLİR.

Bu zamlarına ardından çözüm önerisinde bulunan Mahmut Çelikus “ Minibüs, taksi, otobüs ve nakliye işi ile uğraşan esnafa,” Esnaf kart” adı altında indirimli yakıt alabileceği bir kart çıkarılması gerektiğini söyledi. Çelikus “Ticari araç kullanan esnaf benzin istasyonlarında bu kartı okutarak mazotunu indirimli alabilme imkanı olacak” ifadelerinde bulundu.

 

 
KDS Konsepti | COMPETAN Bilgi Teknolojileri | Profesyonel Web Projeleri - Web Tasarım - Hosting - Alan Adı Tescili - Köy Dernek Sitesi - Köy Sitesi - Dernek Sitesi -  - Köy Dernek Web Sitesi - Köy Web Sitesi - Dernek Web Sitesi - Kişisel Web Sitesi - Şirket Web Sitesi - Kişisel Site - Şirket Sitesi - Şahıs Sitesi - Şahıs Web Sitesi