Skip to content
Yazı Renkleri
Bulunduğunuz sayfa: ANASAYFA arrow Haberler arrow Bakanlığın Biyobozunur Poşet Kararına ESDER’ den Destek
Bakanlığın Biyobozunur Poşet Kararına ESDER’ den Destek Yazdır

 

 Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın naylon poşet yerine doğada kısa sürede çözünen biyobozunur poşetlerin kullanılmasına esnaftan destek geldi. Türkiye’nin önde gelen esnaf kuruluşlarından Esnaf ve Sanatkârlar Derneği (ESDER), üyeleri başta olmak üzere tüm esnaflara, doğada kolayca çözünebilen poşetler kullanma çağrısı yaptı.

 
 
 
 
 
 
 

ESDER Genel Başkanı Mahmut Çelikus, siyah poşet ve diğer çeşitlerinin kullanılmaması için daha önce çok sayıda kampanya düzenlediklerine “Esnaf ve Çevre Sempozyumunda” bu konu özellikle masaya yatırılmış ve şubelerimiz vasıtasıyla Türkiye’ de farkındalık çalışması yapılmıştır, Bakanlığın doğada rahat çözünebilen poşet kullanılması konusundaki kararının yerinde olduğunu bildirdi. Bakanlığın biyobozunur poşet kampanyasını desteklerini belirten Çelikus, bu kararla Türkiye’nin uzun yıllar doğayı kirleten çöplerden kurtulacağını kaydetti. İnsan sağlığını olumsuz etkileyen siyah poşet yerine file ve bez torba ya da biyobozunur poşetlerin kullanılmasından yana olduklarını vurgulayan Çelikus, “İnsan sağlığı bizim için çok önemli.


ESDER olarak insan sağlığını tehlikeye atan naylon poşetlerin kullanılmasına karşıyız. Asırlarca doğada kaybolmayan ve oluşturduğu kirlilikle gelecek nesilleri olumsuz etkileyen naylon poşetlerin bir an önce piyasadan kalkması gerekiyor.” dedi. Bakanlığın naylon poşet kararının titizlikle uygulanması gerektiğini aktaran Çelikus, bütün esnafları biyobozunur poşet kullanmaya çağırdı. Çelikus, vatandaşları da naylon poşet kullanmamaları konusunda duyarlı olmaya davet etti.


ESDER Çevre ve Şehircilik Bakanlığının doğada çözülebilen biyobozunur poşet uygulamasına her türlü desteği vermeye hazır olduklarını ve bu uygulamadan dolayı tebrik ve teşekkür ederiz

 

 
KDS Konsepti | COMPETAN Bilgi Teknolojileri | Profesyonel Web Projeleri - Web Tasarım - Hosting - Alan Adı Tescili - Köy Dernek Sitesi - Köy Sitesi - Dernek Sitesi -  - Köy Dernek Web Sitesi - Köy Web Sitesi - Dernek Web Sitesi - Kişisel Web Sitesi - Şirket Web Sitesi - Kişisel Site - Şirket Sitesi - Şahıs Sitesi - Şahıs Web Sitesi