Skip to content
Yazı Renkleri
Bulunduğunuz sayfa: ANASAYFA arrow Haberler arrow ESDER ile KOSGEB arasında "Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi" iş birliği protokolü imzalandı
ESDER ile KOSGEB arasında "Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi" iş birliği protokolü imzalandı Yazdır
Image
 

ESDER Genel Başkanı Mahmut ÇELİKUS, “Uygulamalı girişimcilik eğitimleriyle esnafımız rastgele, kara düzen iş yapmayacak. Tekniğe, ilme, fenne dayalı ticari anlayışa da bu destekle beraber başlanmış olacak. Eğitimden sonra hak edene destek verilecek” dedi.

 
 
 
 
 
 
 

ESDER ile KOSGEB arasında “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi” iş birliği protokolü imzalandı

 

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi (KOSGEB) Başkanı Mustafa Kaplan, “Başarılı olan katılımcılara 30 bini hibe olmak üzere, kademeli olarak toplamda 100 bin lira destek vereceğiz” dedi.

 

Ankara Hamamönü'nde düzenlenen imza töreninde konuşan ESDER Başkanı Mahmut Çelikus, esnafların tarihin eski dönemlerinden bu yana ticaretin yapı taşı olduğunu belirterek, “Esnaflar, ticari hayatı organize ettiği gibi aynı zamanda kültürel ve sosyal hayatın da tanzim edicisidir” dedi. İmzaladıkları söz konusu protokolle, girişimcilerin 70 saat eğitim alacaklarını ifade ederek, “Bu eğitimlerle esnafımız rastgele, kara düzen iş yapmayacak. Tekniğe, ilme, fenne dayalı ticari anlayışa da bu destekle beraber başlanmış olacak. Eğitimden sonra hak edene destek verilecek” dedi.

“Yeni nesil esnaf” yetiştirmeyi hedeflediklerini dile getiren Kaplan, “Ahilikten gelen kültüre, müşteri ilişkilerine, inovasyona, pazarlama ilkelere önem veren, etik değerlere bağlı bir neslin yetişiyor olmasına önem veriyoruz" dedi. Yeni nesil KOBİ'lerin kurulması için üniversiteler, sivil toplum kuruluşları ve esnaf odalarıyla da işbirlikleri yaptıklarını kaydeden Kaplan, bu kapsamda ESDER ile imzaladıkları bu protokolü çok önemsediklerini dile getirdi.

 Kaplan, imzaladıkları bu protokol ile toplam bin girişimciye eğitim vermeyi planladıklarını ifade ederek, "Ortalama olarak, eğitimde başarılı olan katılımcıların yüzde 5 mertebelerinde girişimciye destek vermeyi öngörüyoruz. 30 bini hibe olmak üzere, kademeli olarak toplamda 100 bin lira destek vereceğiz. Verdikleri eğitim ve desteklerle birlikte girişimcilik ruhunun toplumun her kesimine yayılmasını istediklerini belirten Kaplan, bu projenin sonuçlarına bakılarak da ileriye dönük esnaf ve sanatkarlarla ilgili başka projeler de hayata geçireceğiz. Esnaf ve Sanatkarlar Derneği ile birlikte girişimcilik eğitimlerini yaygınlaştırmayı düşünüyoruz." dedi.

 

 
KDS Konsepti | COMPETAN Bilgi Teknolojileri | Profesyonel Web Projeleri - Web Tasarım - Hosting - Alan Adı Tescili - Köy Dernek Sitesi - Köy Sitesi - Dernek Sitesi -  - Köy Dernek Web Sitesi - Köy Web Sitesi - Dernek Web Sitesi - Kişisel Web Sitesi - Şirket Web Sitesi - Kişisel Site - Şirket Sitesi - Şahıs Sitesi - Şahıs Web Sitesi