Skip to content
Yazı Renkleri
Bulunduğunuz sayfa: ANASAYFA arrow Haberler arrow ESDER Bİr Adım Bizden
ESDER Bİr Adım Bizden Yazdır

ESDER’in Ankara Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen Biz Adım Bizden projesi için ilk adım Mamak Halk Eğitim Merkezi Akşam Sanat Okulu’nda atıldı. Proje Şubat 2014’te sona erecek.

 
 
 
 
 
 
 

İmkânları kısıtlı aileler ve çocukları için eğitim çalışmalarını içeren proje aynı zamanda ücretsiz gezi faaliyetlerini de kapsıyor. Rehberlik ve iyileştirme hizmetleri, çocuklar için atölye çalışmaları, ebeveyn eğitimleri ve Ankara’nın tarihi merkezlerine yapılacak gezileri kapsayan Bir Adım Bizden projesi Mamak Belediyesi’nin ortaklığıyla yürütülüyor. Bir Adım Bizden projesi, TC Kalkınma Bakanlığı Ankara Kalkınma Ajansı’nın Sosyal Kalkınma Mali Destek Programı kapsamında yer alıyor. Eğitim ve gelir seviyeleri düşük ailelere odaklanan projenin öncelikli amacı hedef gruplarda kültürel farkındalık yaratmak. Özellikle Mamak ilçesinde yaşayan aileler ve çocukları için düzenlenen faaliyetler ile 6-14 yaş arası çocukların sorun ve ihtiyaçlarına yönelik çözüm modelleri üretilecek. ESDER Proje Koordinatörlüğü’nün açıklamasına göre proje tamamlandığında, belirlenen yaş gurubundaki çocukların gizli kalmış yetenekleri ortaya çıkarılmış ve aileler çocuklarının bu yönelim ve yetenekleri konusunda bilgilendirilmiş olacak. Proje kapsamında, 6-14 yaşlarında yüz çocuk ve ailelerinden oluşacak hedef gruba ergeni tanımak, iletişim kurmak, aile tutumları, uzlaşma ve geleceği planlama gibi konularda eğitimler veriliyor. Mamak Halk Eğitim Merkezi’ndeki eğitimlerin ardından kentsel duyarlılık ve farkındalık oluşturulabilmesi maksadıyla müzeler ve tarihî alanları kapsayan ücretsiz geziler düzenlenecek.

 

 

 

 

 
KDS Konsepti | COMPETAN Bilgi Teknolojileri | Profesyonel Web Projeleri - Web Tasarım - Hosting - Alan Adı Tescili - Köy Dernek Sitesi - Köy Sitesi - Dernek Sitesi -  - Köy Dernek Web Sitesi - Köy Web Sitesi - Dernek Web Sitesi - Kişisel Web Sitesi - Şirket Web Sitesi - Kişisel Site - Şirket Sitesi - Şahıs Sitesi - Şahıs Web Sitesi