Skip to content
Yazı Renkleri
Bulunduğunuz sayfa: ANASAYFA arrow Haberler arrow ESDER'in Geleneksel Sahur Programları Devam Ediyor
ESDER'in Geleneksel Sahur Programları Devam Ediyor Yazdır
Image
 
ESDER tarafından geleneksel olarak düzenlenen sahur programının bu seneki konuğu Kalkınma Bakanı Sayın Dr. Cevdet YILMAZ oldu.

 


 

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Bakan Yardımcısı Halil ETYEMEZ, AK Parti Çorum Milletvekili Salim USLU, Hak-İş Genel Başkanı Mahmut ARSLAN, EGO Genel Müdürü Necmettin TAHİROĞLU ve AK Parti Ankara İl Başkanlığı yöneticilerinin de katıldığı gece ESDER Genel Başkanı Mahmut ÇELİKUS’un konuşmasıyla başladı.

Genel Başkan ÇELİKUS “Bugün biz, burada hamdolsun huzur, güven, emniyet içerisinde sahurumuzu yaparken Mısır'daki kardeşlerimiz çok ciddi sıkıntılar içerisinde. Demokratik bir şekilde iktidara gelen Mursi iktidarını anti demokratik bir uygulamayla devirdiler. Oradaki kardeşlerimiz mücadeleyi sürdürüyorlar. Bu mücadele inşallah tekrar demokrasinin, adaletin, insanlığın, zaferiyle sonuçlanır" diye konuştu.

Dernek Başkanı Mahmut ÇELİKUS’u çalışmalarından dolayı tebrik ettikten sonra "Oruç nasıl aç durmak değilse sahur da gece yemek değildir" açıklamasında bulunan Bakan Cevdet YILMAZ, sahurun ayrı bir maneviyatı olduğunu bu nedenle ESDER tarafından düzenlenen bu etkinliğin manevî değerlerimizle de çok iyi örtüştüğünü belirtti.

"Kalkınmanın temelinde süreklilik ve değişim yer almalıdır. Elbette değişim maneviyatı bir kenara bırakarak olmaz. Bizler de bir taraftan yenilikçi, bir taraftan da muhafazakârız. Fakat bizim muhafazakârlığımız tarihimize, kültürümüze ve aile yapımıza sahip çıkmak anlamındadır” diyen Kalkınma Bakanı YILMAZ, AK Parti iktidarının da gücünü halkın bu manevî değerlerinden aldığını belirtti.

Yılmaz, gündeme ilişkin de şu açıklamalarda bulundu:
"Bugüne kadar halkımızın desteğiyle ülkemizde önemli işler yaptık. Bundan sonra da çok daha iyi noktalara birlikte yürüyeceğiz. İçeride ve dışarıda bundan rahatsız olan değişik çevreler olabilir. Türkiye'nin gelişmesinden, demokraside ileri adımlar atmasından, ekonomik olarak ilerlemesinden, sosyal anlamda daha dengeli bir toplum haline gelmesinden rahatsız olabilirler. Ancak onlar ne yaparsa yapsınlar bu halkın sağduyusuyla ve hükümetimizin tecrübesiyle inşallah bu gayretler hep boşa çıkacak ve her geçen yıl ülkemiz daha iyiye gidecek."

"Afrika'dan Avrupa'ya, Latin Amerika'dan Asya'ya kadar dünyanın dört bir yanında demokrasi oluyor da İslam dünyasında niçin olmasın" diyen Yılmaz, İslam ve demokrasinin pek ala bir arada yaşanabileceğini Türkiye’nin de bunun en güzel örneklerinden olduğunu belirtti.

Keçiören’deki gece, konuklara şekerleme ikram edilmesinin ardından son buldu.

 

 
KDS Konsepti | COMPETAN Bilgi Teknolojileri | Profesyonel Web Projeleri - Web Tasarım - Hosting - Alan Adı Tescili - Köy Dernek Sitesi - Köy Sitesi - Dernek Sitesi -  - Köy Dernek Web Sitesi - Köy Web Sitesi - Dernek Web Sitesi - Kişisel Web Sitesi - Şirket Web Sitesi - Kişisel Site - Şirket Sitesi - Şahıs Sitesi - Şahıs Web Sitesi