Skip to content
Yazı Renkleri
Bulunduğunuz sayfa: ANASAYFA arrow Haberler arrow ESDER'den İade-i Ziyaret
ESDER'den İade-i Ziyaret Yazdır
Image

Geçtiğimiz ramazan ayında, Geleneksel Sahur Programı'nın davetlisi olarak
ESDER yönetimiyle bir araya gelmiş olan Kalkınma Bakanı Yılmaz'a
dernek heyeti tarafından iade-i ziyarette bulunuldu. 

 

 
Geçtiğimiz ramazan ayında, Geleneksel Sahur Programı'nın davetlisi olarak ESDER yönetimiyle bir araya gelmiş olan Kalkınma Bakanı Yılmaz'a dernek heyeti tarafından iade-i ziyarette bulunuldu.

Beraberindeki heyet ile Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz'ı ziyaret eden ESDER Genel Başkanı Mahmut Çelikus, görüşmede, kalkınmanın temelini esnafın oluşturduğunu, bu temel gücün yeni projeler ile desteklenmesi gerektiğini belirtti. ESDER Genel Başkanı Çelikus ve beraberindeki heyet dün saat 16.15'de Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz'ı ziyaret etti.

Bakanlık makamında gerçekleşen görüşme Cevdet Yılmaz'ın ESDER üyeleriyle tek tek tanışmasıyla başladı. Toplantı boyunca kalkınmanın temel faktörleri arasında esnafın yeri ve önemi tartışıldı. Genel Başkan Mahmut Çelikus, Türkiye'deki KOBİ oranını hatırlatarak, yüzde doksan dokuz gibi önemli bir orandan bahsettiklerini ve bu neden ile küçük işletmelerin görmezden gelinemeyeceğini belirtti. Esnafı anahtar bir rolde gördüklerini ifade eden Bakan Yılmaz da “Anadolu illerinde yaygınlaştırdığımız projeler ile esnafın bu rolünü pekiştirme gayretinde içerisindeyiz” dedi.

Daha sonra ESDER'in gerçekleştirdiği projelere ait doküman ve katalogları inceleyen Yılmaz, şubeler üzerinden gerçekleştirilecek faaliyetlerin Anadolu'da yaygınlaştırmak istedikleri proje kültürüne daha çok katkısını olacağını belirtti.

Görüşme, ESDER heyetinin Cevdet Yılmaz'a getirdiği hediyelerin takdim edilmesiyle son buldu.


 

 

 

 

 
KDS Konsepti | COMPETAN Bilgi Teknolojileri | Profesyonel Web Projeleri - Web Tasarım - Hosting - Alan Adı Tescili - Köy Dernek Sitesi - Köy Sitesi - Dernek Sitesi -  - Köy Dernek Web Sitesi - Köy Web Sitesi - Dernek Web Sitesi - Kişisel Web Sitesi - Şirket Web Sitesi - Kişisel Site - Şirket Sitesi - Şahıs Sitesi - Şahıs Web Sitesi