Skip to content
Yazı Renkleri
Bulunduğunuz sayfa: ANASAYFA arrow Haberler arrow ESDER-Kuveyt Türk Ahilik İçin Buluştu
ESDER-Kuveyt Türk Ahilik İçin Buluştu Yazdır

 

26. Ahilik Haftası töreni ESDER-Kuveyt Türk Bankası işbirliğiyle Ankara-Ulus’ta düzenlendi.13.30’da Ankara Büyük Şehir Belediyesi’nin Mehter Alayı ile açılan tören Esnaf Sanatkârlar Derneği Genel Başkanı Mahmut Çelikus’ un konuşmasıyla devam etti. Ahiliğin 12. asırdan bu yana ticaret ahlakını diri tutmaya özen gösteren bir kurum olduğunu ifade eden Çelikus, sevgi, kardeşlik ve diğer gamlık kavramlarına vurgu yaptı. Kuveyt Türk Ankara Bölge Müdürü Mustafa Uzun da esnafın destekçisi olmanın kendilerine gurur verdiğini belirterek benzer katkılarının süreceğini ifade etti. Daha sonra söz alan KOSGEB Başkanı Mustafa Kaplan ise ahilik felsefesinin günümüzdeki esnafı da kuşatması gerektiğini bunun için proje desteklerinin süreceğini ifade etti.

Program ESDER tarafından belirlenen başarılı esnaflara plaket sunulmasıyla devam etti. Geleneksel Bacıyan-ı Rum(Anadolu Bacıları) Nasihati’nin okunmasının ardından Hayati İnanç’ın şiir dinletisi ve esnaf fıkraları sunumu büyük ilgi gördü.

Esnaf Bayramı kutlaması ahilik geleneğinin kısa hikâyesini anlatan Şed Kuşatma töreni ile son buldu. Programın ardından vatandaşlara ve konuklara ahi pilavı ile ayran ikram edildi.

 

 
KDS Konsepti | COMPETAN Bilgi Teknolojileri | Profesyonel Web Projeleri - Web Tasarım - Hosting - Alan Adı Tescili - Köy Dernek Sitesi - Köy Sitesi - Dernek Sitesi -  - Köy Dernek Web Sitesi - Köy Web Sitesi - Dernek Web Sitesi - Kişisel Web Sitesi - Şirket Web Sitesi - Kişisel Site - Şirket Sitesi - Şahıs Sitesi - Şahıs Web Sitesi