Skip to content
Yazı Renkleri
Bulunduğunuz sayfa: ANASAYFA arrow Haberler arrow İSRAİLLE TÜM İLİŞKİLER DERHAL KESİLMELİDİR!
İSRAİLLE TÜM İLİŞKİLER DERHAL KESİLMELİDİR! Yazdır

Esnaf ve Sanatkarlar Derneği Genel Başkanı Mahmut Çelikus İsrail'in Gazze'de Filistin halkına karşı bütün uyarılara rağmen artarak süren saldırılarını şiddetle kınadığını belirterek,”İsrail'i uluslararası hukuk, insancıl hukuk ve insan hakları hukukunun ağır ihlalini oluşturan ve katliama dönüşen bu saldırıları derhal durdurmaya ve Gazze halkını yıkıma mahkum eden uygulamalarına son vermeli ve tüm ilişkiler derhal kesilmelidir” dedi.

Günün, Gazze için birlik olma günü olduğunu ifade eden Çelikus, Gazze’yi 10 gündür ağır bombardıman altında bırakan İsrail , önceki gece kara harekatına başladı. Kadın-çocuk demeden önüne gelen herkese vahşet uygulayan İsrail’in Gazze’de göz göre göre katliam yapmasına sessiz kalan, başta Birleşmiş Milletler, Avrupa Birliği ve diğer teşkilatları İsrail’in katliamlarına karşı göreve davet etti. “İsrail bir terör devletidir. Yıllardır işgal ettiği topraklarda ve etrafında terör estirmekte ve hiç çekinmeden terörünü sürdürmektedir. Dünden bugüne hep lanet okunulan bir ülke olduğunu, bu günlerde Gazze’ye saldırarak masum insanları öldürmesinin İsrail’in ne denli insan düşmanı bir ülke olduğunu bir kez daha kanıtladığını belirten Çelikus, “Mübarek Ramazan ayında her gün masum yüzlerce insanın ölümüne neden olan İsrail’i binlerce kez lanetliyor ve kınıyoruz” dedi. Genel Başkan Çelikus bir hatırlatmada bulunarak “ Ekonomik verilere göre Türkiye’nin bu ülkeyle olan ticaret hacminin 4 yıl önce 3 milyar dolar iken 2013’te 5 milyar dolara ulaşması hükümetin paradoksa düştüğünün göstergesidir” dedi. “SİYONİST İSRAİL’E YAPTIRIM ŞART” Genel Başkan Çelikus bu sözde ülkeye karşı tavır ve yaptırım uygulanması gerektiğini belirterek, “Birleşmiş Milletlerin İsrail’i görmezden gelmekten vazgeçmesi ve Ortadoğu’yu savaş alanına çeviren, güvensiz bir korku bölgesi yaratarak kendine güç sağlamaya çalışan bu sözde ülkeye karşı derhal yaptırım uygulanmasını istiyoruz. Türkiye’nin de bu coğrafyada üzerine düşen liderlik vazifesi gereği, bir an önce İsrail Devleti’nden hesap sormalı. Bununla birlikte, İsrail’le ekonomik kültürel ve askeri anlaşmaların derhal iptalini ve büyükelçimizin çağırılarak İsrail büyükelçisinin de sınır dışı edilmelidir. Biz de Esnaf ve Sanatkarlar Derneği olarak halkımızdan, esnaf ve sanatkarlarımızdan, İsrail mallarına karşı boykot uygulamasını istiyoruz. Sadece “insan” olarak bütün dünyanın İsrail mallarına uygulayacağı boykot, sözlerden ve kınamalardan çok daha etkili olacaktır. Artık herkes üzerine düşeni yapmalıdır.” Genel Başkan Çelikus açıklamasının sonunda şu sözlere yer verdi: “Biz ESDER olarak acılarını derinden paylaştığımız Filistinli kardeşlerimizin yanında olmaya, davalarına sahip çıkmaya ve bütün koşullarda kendilerini desteklemeye devam edeceğimizi bir kez daha ilan ederiz” diye konuştu.
 

 
KDS Konsepti | COMPETAN Bilgi Teknolojileri | Profesyonel Web Projeleri - Web Tasarım - Hosting - Alan Adı Tescili - Köy Dernek Sitesi - Köy Sitesi - Dernek Sitesi -  - Köy Dernek Web Sitesi - Köy Web Sitesi - Dernek Web Sitesi - Kişisel Web Sitesi - Şirket Web Sitesi - Kişisel Site - Şirket Sitesi - Şahıs Sitesi - Şahıs Web Sitesi