Skip to content
Yazı Renkleri
Bulunduğunuz sayfa: ANASAYFA arrow Haberler arrow ESDER’DEN VELİLERE UYARI: “KIRTASİYE MALZEMESİ ALIRKEN MUTLAKA KONTROL EDİN”
ESDER’DEN VELİLERE UYARI: “KIRTASİYE MALZEMESİ ALIRKEN MUTLAKA KONTROL EDİN” Yazdır

Yeni eğitim- öğretim döneminin yaklaşmasıyla halkın kırtasiye ve eğitim masrafı yapacağını belirten ESDER Genel Başkanı Mahmut Çelikus, velileri alışveriş öncesi uyardı. Çelikus, “Alınan ürünler çocuklarımızın sağlığını tehdit etmemelidir.  Alınan ürünlerin menşeine mutlaka dikkat edilmelidir” dedi.

Yeni eğitim- öğretim döneminin yaklaşmasıyla halkın kırtasiye ve eğitim masrafı yapacağını belirten ESDER Genel Başkanı Mahmut Çelikus, velileri alışveriş öncesi uyardı. Çelikus, “Alınan ürünler çocuklarımızın sağlığını tehdit etmemelidir. Alınan ürünlerin menşeine mutlaka dikkat edilmelidir. En önemlisi CE ve 71-3 uluslararası standart işaretlerine mutlaka dikkat edilmeli ve bu ürünler güvenilir yerlerden alınmalıdır” dedi. OKUL MALZEMELERİNDE MUTLAKA ETİKET OLMALI Çelikus yaptığı açıklamada, “Rengârenk ve süslenerek yapılan ürünlerin dış görüntüsüne kanmayın. Yarınlarımızın umudu çocuklarımızın sağlıklarına dikkat edin. Kullanacakları kırtasiye malzemelerinin fiziksel değil kimyasal içeriğine dikkat edin. Tabii ki insanlar ekonomik olanı almalı ama kaliteye de çok önem vermek lazım. Ürünün mutlaka etiketi olmalı. Satılan ürünün nerede imal edildiği, kimin ithal ettiği, bunlar bilinmeli. Bunlar bilinmezse şayet, o zaman tehlike başlıyor. Tehlike hemen çıkmıyor ortaya, çok uzun yıllar sonra baş gösteriyor. Aldığınız formaların ve kırtasiye malzemelerinin içeriklerine dikkat edin. Çocuklarımızın sağlığını hiçe sayıp sadece kendi ceplerini ve kazançlarını düşünen fırsatçıların ekmeğine yağ sürmeyin” dedi. OKUL KANTİNLERİNDEKİ HİJYEN KOŞULLARINA DİKKAT EDİN Okulların açılmasıyla birlikte artacak olan kantin alışverişlerinde, velilerin ve okul yöneticilerinin çok dikkatli olması gerektiğinin altını çizen Genel Başkan Çelikus, “Evlatlarımızın sağlıklı beslenebilmesi için hijyen koşullarına dikkat eden esnaflarımızdan gıda ürünlerini temin edin. Seyyar olarak, açık tezgâhlarda sağlıksız ve denetimsiz satış yapan kişiler mutlaka denetlenmeli ve bu satışların önüne geçilmelidir. Çocuklarımız da sağlıksız beslenme ve açıkta yapılan satışlar konusunda mutlaka bilgilendirilmelidir. Çünkü yarınlarımızı emanet edeceğimiz çocuklarımız için yetersiz ve dengesiz beslenme konusunda veliler olarak daha dikkatli davranmalıyız. Bu konuda okul çevresinde satış yapmaya çalışan seyyar satıcılara engel olması için okul yönetimi ve emniyet daha duyarlı olmalıdır” diye konuştu. OKUL SERVİSLERİNE DİKKAT! Yeni eğitim ve öğretim yılı ile birlikte piyasada çok sayıda korsan servis aracının olduğuna da dikkat çeken Çelikus , “Okul sezonunun yaklaşmasıyla birlikte okul çevresinde korsan servis araç işletmecilerine dikkat edilmeli. Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın daha güvenli bir eğitim ve öğretim yılı geçirmeleri için mutlaka yardımcı personeli ve ilgili mesleki odaya kayıtlı olan servis araçlarının tercih edilmesi daha güvenli olmaktadır. Tüm öğrenci velilerimiz bu konuda duyarlı olmalı ve çevrelerindeki korsan servis araçlarını barındırmamalıdırlar. Korsan servis araçlarından öğrencilerimizi korumak için okul yönetimlerinin ve emniyet yetkililerinin de denetimlerini artırmaları gerekmektedir” şeklinde konuştu.
 

 
KDS Konsepti | COMPETAN Bilgi Teknolojileri | Profesyonel Web Projeleri - Web Tasarım - Hosting - Alan Adı Tescili - Köy Dernek Sitesi - Köy Sitesi - Dernek Sitesi -  - Köy Dernek Web Sitesi - Köy Web Sitesi - Dernek Web Sitesi - Kişisel Web Sitesi - Şirket Web Sitesi - Kişisel Site - Şirket Sitesi - Şahıs Sitesi - Şahıs Web Sitesi