Skip to content
Yazı Renkleri
Bulunduğunuz sayfa: ANASAYFA arrow Haberler arrow ESDER, 250 GENCE EĞİTİM VERİP, İŞ İMKÂNI SUNACAK
ESDER, 250 GENCE EĞİTİM VERİP, İŞ İMKÂNI SUNACAK Yazdır

ESDER, girişimci gençlerin yetişmesi için yeni bir projeye daha imza attı. Projenin detayları Ankara Hamamönünde düzenlenen kahvaltı programıyla kamuoyuna tanıtıldı. “Girişimci Gençlik, Gelişen Türkiye Projesi” ile toplam 10 ilde 250 gence eğitim verilip, kendi işlerini kurmaları sağlanacak.

ESDER tarafından Hamamönünde bir cafede düzenlenen kahvaltılı bilgilendirme toplantısı ile proje basına tanıtıldı. Bu eğitimlerden yararlanmak isteyen girişimciler düzenlenen bilgilendirme toplantısı ile proje hakkında bilgi sahibi oldu. Genel Başkan Mahmut Çelikus katılımcıları selamlayarak başladığı konuşmasında proje hakkında bilgiler verdi. Son iki yıldır Girişimcilerin iş fikirlerini hayata geçirmek için çalıştıklarını ifade eden Çelikus “Bu yıl itibariyle üçüncüsünü düzenleyeceğimiz girişimcilik projesi ile üreten ve üretme potansiyeli bulunan gençliği girişimciliğe teşvik etmek ve gençlerin çeşitli alanlarda etkin bir rol oynamalarını sağlayıp, genç nesildeki girişimcilik kültürünün yaygınlaşmasına katkıda bulunmayı, Gençlerimizin parlak fikirlerinin kendi işleri olmasını hedefliyoruz” dedi. Çelikus açıklamasının devamında “KOSGEB ile imzaladığımız protokol ile Uygulamalı Girişimcilik Eğitimlerimizi 10 ilde 18-35 yaş arası 250 girişimciye, 9 gün 70 saat eğitim vererek meslek seçimlerini sağlayacağız. Diğer yandan gençlerin sosyal hayatta aktif bir rol model olabilmelerini sağlayarak, gençlerin özgüven eksiklerinin giderilmesi ve gelecek adına geniş kapsamlı işler yapabilmelerine katkıda bulunacağız. Bu kurslardan yararlanmak isteyenler derneğimizle irtibata geçebilirler” diye konuştu. Fikir Gençlerden Sermaye ESDER’den Sermaye durumu olmayan gençler için bu projenin altın değerinde olduğunu kaydeden Çelikus, “10 farklı ilde gerçekleştirilecek eğitimler ile; ESDER- KOSGEB protokolü gereği eğitimler sonrasında başarılı bulunan iş planı sahipleri 30 bin TL hibe ve 70 bin TL 4 yıl geri ödemesiz kredi desteğinden faydalanacaktır” diye konuştu. Esnaflık, müteşebbislik ruhunun doğduğu yerdir Proje hakkında katılımcıları bilgilendiren Genel Başkan Çelikus ticari hayata dair deneyimlerini de paylaştı. ESDER’in yeni girişimcilik projesinin aslında tarihi bir anlamı olduğuna dikkat çeken Çelikus, esnaflığın tüccarlık ve işadamlığının ilkokulu, zanaatkarlığın da sanayiciliğin ilkokulu olduğu benzetmesini yaptı. Çelikus, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Esnaflık, müteşebbislik ruhunun doğduğu yerdir. Yeni girişimcilerin, ESDER bünyesinden yetişmesi Ahiliğin ve ESDER’in tarihi misyonuna da uygundur. Türkiye’nin en önemli gücü KOBİ’lerdir. Esnek yapıları, gelenekleri ve dayanışmalarıyla krizlere karşı hem kendilerini hem de ülke ekonomisini korumuşlardır. Bu proje de inşallah yeni KOBİ’lerin doğmasına yol açacaktır. Şimdiden aranızda işadamları ve sanayicileri görüyor gibiyim. Yapacağınız girişimlerle ülkemiz ekonomisine katkı sağlayacaksınız.”
 

 
KDS Konsepti | COMPETAN Bilgi Teknolojileri | Profesyonel Web Projeleri - Web Tasarım - Hosting - Alan Adı Tescili - Köy Dernek Sitesi - Köy Sitesi - Dernek Sitesi -  - Köy Dernek Web Sitesi - Köy Web Sitesi - Dernek Web Sitesi - Kişisel Web Sitesi - Şirket Web Sitesi - Kişisel Site - Şirket Sitesi - Şahıs Sitesi - Şahıs Web Sitesi