Skip to content
Yazı Renkleri
Bulunduğunuz sayfa: ANASAYFA arrow Haberler arrow ESDER’İN ENGELLİ ÜYELERİNE İŞKUR’DAN 36 BİN TL HİBE DESTEĞİ
ESDER’İN ENGELLİ ÜYELERİNE İŞKUR’DAN 36 BİN TL HİBE DESTEĞİ Yazdır

ESDER'in Geleneksel kahvaltı programına katılan İŞKUR Genel Müdürü Dr. Nusret Yazıcı engelli esnafa müjdeli haberi verdi. Engellilerin istihdam edilebilirliklerinin önündeki tüm engelleri kaldırmaya kararlı olan İŞKUR, ESDER ile  kendi işini kurmak isteyen engelli esnafın işe uyumları ve istihdamlarını sağlayacak projelere karşılıksız hibe desteği verilecek.

ESDER’in ev sahipliğinde Hamamönü’ndeki tarihi mekanda gerçekleştirilen programa ESDER Genel Başkanı Mahmut Çelikus ve yönetim kurulu üyeleri, Kayseri Şube Başkanı Kemal Erçalık ve İŞKUR Genel Müdürü Dr. Nusret Yazıcı ile beraberindeki daire başkanlarının katılımıyla gerçekleştirildi. Konukların tanışmasının ardından açılış konuşmasını yapan Genel Başkan Çelikus “Bizleri kırmayarak sabahın erken saatinde davetimize katılmanızdan dolayı tüm misafirlerimize teşekkürlerimi sunuyorum. İŞKUR ile işgücü piyasasına yönelik ne tür faaliyetlerde bulunabiliriz? KOBİ’lerimiz için hangi yararlı projelerimizi hayata geçirebiliriz ? Esnaf ve sanatkarımızın sorunlarını ve çözüm önerilerine dair konuları görüşmek için bugün burada toplanmış bulunmaktayız” dedi. Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) Genel Müdürü Dr. Nusret Yazıcı ise davetten duyduğu memnuniyeti dile getirerek başladığı konuşmasına, “ESDER’in daveti üzerine bugün burada toplanmış bulunmaktayız. Bu vesileyle Esnaf ve Sanatkarlarımıza müjdeli haberi vermek istiyorum. İŞKUR olarak, engelli esnafımıza yönelik 36 bin TL geri ödemesiz hibe desteği sağlayacağız. Özellikle sivil toplum kuruluşları ve işverenler engellilerin işe yerleşmesini veya işe uyumlarını artıracak projeleri hazırlamaları halinde finansal destek vereceğiz”dedi. ESDER’in GİRİŞİMCİLİK KURSLARINDAN MESLEKİ EĞİTİM ALMAK GEREKLİ Genel Müdürü Yazıcı sağlanacak destekle ilgili şu açıklamalarda bulundu: “İşgücü piyasasında dezavantajlı konumda yer alan kesimlerin başında yer alan engellilere yönelik olarak, engelli çalıştırmayan işverenlerden tahsil edilen idari para cezaları fonundan bugüne kadar yaklaşık 120 milyon kaynak tahsis edildi. Söz konusu fonun yönetiminden sorumlu olan Komisyona sunulacak projeler ile girişimcilik eğitimi alan veya kuracağı meslekte eğitim almış engellilerden kendi işini kurmak isteyenlere toplamda 36 bin TL’ye kadar hibe desteği verilebilecek. Esnaflar Mesleki eğitime yönelik ESDER’in düzenlemiş Girişimcilik kurslarına katılarak aldıkları belgelerle bu destekten yararlanabilirler ” BAŞVURU YERİ VE SON BAŞVURU TARİHİ 2015 yılı için ilk projelerin en geç 28 Aralık 2014 tarihine kadar sunulması gerekiyor. Bu projeler Mart 2015 tarihinde Komisyonda görüşülecektir. Bu tarihe kadar proje teslime demeyenler için ikinci başvuru dönemi 28 Haziran 2015 tarihine kadardır.
 

 
KDS Konsepti | COMPETAN Bilgi Teknolojileri | Profesyonel Web Projeleri - Web Tasarım - Hosting - Alan Adı Tescili - Köy Dernek Sitesi - Köy Sitesi - Dernek Sitesi -  - Köy Dernek Web Sitesi - Köy Web Sitesi - Dernek Web Sitesi - Kişisel Web Sitesi - Şirket Web Sitesi - Kişisel Site - Şirket Sitesi - Şahıs Sitesi - Şahıs Web Sitesi