Skip to content
Yazı Renkleri
Bulunduğunuz sayfa: ANASAYFA arrow Haberler arrow GENÇ SİNEMACILARDAN EKMEK FABRİKASI ZİYARETi
GENÇ SİNEMACILARDAN EKMEK FABRİKASI ZİYARETi Yazdır

ESDER, Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında hayata geçirdiği “Gençlerimiz Üretiyor Türkiye Kazanıyor” projesinin saha çalışmaları başladı.  Projenin uygulayıcıları olan Aydınlıkevler Ticaret Meslek Lisesi İletişim Bölümü öğrencilerinin bu kapsamdaki ilk durağı Halk Ekmek Fabrikası oldu.  50 kişilik öğrenci grubu fabrika gezisinde ekmeğin üretim aşamalarını kayda aldı. Ziyaret esnasında alınan görüntüler ile öğrencilerin kısa film yapma becerilerini artırmak ve üretme potansiyellerini geliştirmeleri hedeflenmiştir. 

Saha çalışmalarının ilk durağı olan Halk Ekmek Fabrikasını gezen radyo-sinema bölümü öğrencileri projeden ve geziden duydukları memnuniyeti dile getirdi. Öğrenciler bu ve diğer gezilerin kendileri için büyük bir deneyim olduklarını belirtirken böyle bir sosyal sorumluluk projesinde görev almanın da çok önemli olduğunu vurguladılar. Çelikus, “Gençlerin üretme potansiyeline artıracağız” Gezi esnasında konuşan ESDER Genel Başkanı Mahmut Çelikus, “Biz gençlerin birliktelik, beraberlik ve takım çalışması kavramlarını idrak etmelerini sağlamak, üretme potansiyelini artırmak ve onları evde oturan gençlik değil çalışan ve üreten kişiler olmalarını istiyoruz bunun için elimizden gelen her şeyi yapacağız” dedi. Projeyle ilgili görüşlerini dile getiren İsa Gültekin, güzel bir projenin olduğunu, öğrenciler için özgüven sağlanmasında büyük bir rol oynayacağını aktardı. Ayrıca ülke olarak hızlı bir şekilde geliştiğimizi ifade ederek, “Biz istersek her şeyi yapabiliriz, el ele verirsek her işin üstesinden geliriz’’ dedi. Öğrenciler ise deneyimsiz oldukları bu yolun kendileri için büyük bir fırsat olduğunu ve bu projeyle birlikte sahaya inerek yeni şeyler öğreneceklerini, gelişebileceklerini ifade etti. Bundan sonraki diğer gezide öğrenciler proje ortağı olan OSTİM Sanayi Bölgesinde küçük ölçekli ve büyük ölçekli fabrikaları gezecek. Gerçekleştirilecek saha ve atölye çalışmalarında gençlerin ortak bir amaç doğrultusunda birlikte hareket etmelerinin ve hoşgörünün teşvik edilmesi sağlanacaktır. Aynı zamanda OSTİM TV ve OSTİM Radyo’da atölye çalışmalarında bulunacaklardır.
 

 
KDS Konsepti | COMPETAN Bilgi Teknolojileri | Profesyonel Web Projeleri - Web Tasarım - Hosting - Alan Adı Tescili - Köy Dernek Sitesi - Köy Sitesi - Dernek Sitesi -  - Köy Dernek Web Sitesi - Köy Web Sitesi - Dernek Web Sitesi - Kişisel Web Sitesi - Şirket Web Sitesi - Kişisel Site - Şirket Sitesi - Şahıs Sitesi - Şahıs Web Sitesi