Skip to content
Yazı Renkleri
Bulunduğunuz sayfa: ANASAYFA arrow Haberler arrow GENÇ SİNEMACILAR OSTİM’İ FİLME ALACAK
GENÇ SİNEMACILAR OSTİM’İ FİLME ALACAK Yazdır

ESDER, Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında hayata geçirdiği “Gençlerimiz Üretiyor Türkiye Kazanıyor” projesinin saha çalışmaları için bu kez adres OSTİM’di. Proje ortağı olan OSTİM, sanayi tesislerinin kapısını iletişim lisesi öğrencilerine açtı. 50 kişilik öğrenci grubu küçük ve orta ölçekli işletmelerde üretim aşamalarını kayda aldı. Ziyaret esnasında alınan görüntüler ile öğrencilerin kısa film yapma becerilerini artırmak ve üretme potansiyellerini geliştirmeleri hedeflenmiştir. 

Saha çalışmaları için ilk etapta Ankara Halk Ekmek fabrikasını gezen radyo-sinema bölümü öğrencileri bu kez OSTİM sanayi bölgesinde çekimler yaptı. Üretimin yapıldığı tesislerde proje kapsamında çekimler yapan öğrenciler, bu ve diğer gezilerin kendileri için büyük bir deneyim olduklarını belirtirken böyle bir sosyal sorumluluk projesinde görev almanın da çok önemli olduğunu vurguladılar. Çelikus, “Gençlerin üretme potansiyeline artıracağız” Gezi esnasında konuşan ESDER Genel Başkanı Mahmut Çelikus, “Biz gençlerin birliktelik, beraberlik ve takım çalışması kavramlarını idrak etmelerini sağlamak, üretme potansiyelini artırmak ve onları evde oturan gençlik değil çalışan ve üreten kişiler olmalarını istiyoruz bunun için elimizden gelen her şeyi yapacağız” dedi. Yapılan gezilerin ardından öğrencileri makamında ağırlayan OSTİM Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın ise projeyle ilgili görüşlerini dile getirdi. Aydın, “Ülkemizin lokomotifi olan OSTİM’de bu tür çalışmaların yapılması bizleri ziyadesiyle memnun etti. Öğrencilerin üretime dair merakları, öğrenme istekleri ve her şeyden önemlisi kendi işleriyle ilgili kapasitelerini artırmak için bu projede yer almaları çok önemli. Bu gün OSTİM 5 milyon metrekarede 5 bin işletme ve 50 bin çalışanı ile ülkemizin dünyadaki onurudur. Burada büyük işler yapılıyor. Dışa bağımlılığı azaltmak, kendi kendine yeten bir ülke olmak için sürekli üretim yapılıyor. Dünyaya model oluyoruz. Sizlerde şu an bu üretimin bir parçası durumundasınız. Ülke olarak hızlı bir şekilde gelişiyoruz. Biz istersek her şeyi yapabiliriz, el ele verirsek her işin üstesinden geliriz’’ dedi. Öğrenciler ise deneyimsiz oldukları bu yolun kendileri için büyük bir fırsat olduğunu ve bu projeyle birlikte sahada yeni şeyler öğreneceklerini, gelişebileceklerini ifade etti. Gerçekleştirilen bu geziler sonunda öğrenciler çektikleri görüntüleri OSTİM TV ve OSTİM Radyo’da atölye çalışmalarında bulunarak pratiklerini geliştirip, Mayıs ayında yapılması planan kısa film yarışmasına katılarak izleyenlerin beğenisine sunacak.
 

 
KDS Konsepti | COMPETAN Bilgi Teknolojileri | Profesyonel Web Projeleri - Web Tasarım - Hosting - Alan Adı Tescili - Köy Dernek Sitesi - Köy Sitesi - Dernek Sitesi -  - Köy Dernek Web Sitesi - Köy Web Sitesi - Dernek Web Sitesi - Kişisel Web Sitesi - Şirket Web Sitesi - Kişisel Site - Şirket Sitesi - Şahıs Sitesi - Şahıs Web Sitesi